Американський психолог розповіла Кеті Медлок поділилася п’ятьма корисними способами бути уважнішими та розсудливішими під час робочої рутини
Люди, які проводять за 8-9 годин в офісі та не відриваються від монітора комп’ютера, відчувають втому, неуважність і емоційне напруження. Щоб бути спокійним, зосередженим і не піддаватися стресу, варто скористатися кількома порадами психолога, пише Новое Время.
1. Плануйте графік дня. Якщо у людини не налагоджений робочий графік, такими ж неорганізованими будуть і думки. Складіть список справ, який дозволить працювати більш чітко, спокійно й ефективно. Оцініть свій звичний робочий день і врахуйте всі його особливості.
Якщо по понеділках під час обіду у вас зазвичай важливі ділові зустрічі або велика кількість інших складних завдань, складайте графік так, щоб у кінці дня у ваші обов’язки входили більш легкі справи. Включіть до розпорядку дня п’ятихвилинні перерви на прогулянку і розмірене глибоке дихання.
2. Обідайте вдумливо, ні на що не відволікаючись. Перерва на обід – означає час, присвячений харчуванню, а не смартфону, пошті або документам. Сідаючи за обідній стіл, не беріть із собою телефон і будь-які інші речі, які завадять вам розслабитися і отримати задоволення від їжі. Щоб насититися і отримати заряд нової енергії, важливо їсти усвідомлено, відчуваючи смак, запах і текстуру продуктів.
3. Змініть звичну обстановку. Для гарного настрою і спокійної налагодженої роботи важливі приємні переживання і нові враження. Щоб бути зосередженим і вдумливим, прогуляйтеся навколо кварталу, де розташований ваш офіс, пройдіться по тих частинах будівлі, де ще не були.
4. Освіжіть робочий простір. Робочий стіл повинен бути організований так, щоб надихати на енергійну і результативну діяльність. Наведіть порядок, поставте квіти, обприскайте робоче місце заспокійливим ефірним маслом, придбайте комфортну подушку для попереку.
5. Знаходьте хвилинку, щоб «просканувати» своє тіло. Щоб жити більш усвідомлено і працювати з високою уважністю, корисно практикувати “сканування” тіла. Подумки перевірте всі частини свого тіла, оцініть, розслаблені вони чи ні, спробуйте повністю розслабитися. Така практика знімає напругу і дозволяє приступати до важливих завдань із новими силами.
За матеріалами: nv.ua
Фото: pexels.com, pixabay.com